درباره نشریه

مجله جنگل ایران، نشریه علمی انجمن جنگلبانی ایران است که از بهار سال 1388 به صورت فصلنامه آغاز به انتشار نموده است. مدیر مسوول آن رییس انجمن جنگلبانی ایران و اعضای هیات تحریه و سردبیر آن از پژوهشگران رشته‌های مرتبط با علوم و مهندسی جنگل از بخش‌های آموزش، تحقیقات و اجرا هستند. مجله جنگل ایران بر اساس مجوز شماره‌ی 1068/3 وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در تاریخ 28/12/1387 دارای درجه علمی - پژوهشی است. شماره شاپا (ISSN) مجله 4435-2423 است. همچنین این مجله در چهاردهمین جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 1392، از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مجله برتر در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت. مقاله‌های پژوهشی در یکی از زمینه‌های درختان و جنگل‌های ایران یا سایر نقاط جهان که برای نخستین بار منتشر می‌شود برای چاپ در مجله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مجله جنگل ایران مقالات را به زبان فارسی با چکیده انکلیسی یا به زبان انگلیسی با چکیده فارسی منتشر می کند.

مقالات ارسالی به نشریه توسط سامانه همانندجوی ایرانداک بررسی می‌شوند و برمبنای مقدار مشابهت، درخصوص ادامه روند ارزیابی آن‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

مجله جنگل ایران یک نشریه دسترسی آزاد است؛ دسترسی به مقالات منتشر شده برای کلیه نویسندگان و خوانندگان رایگان است و استفاده از آنها منوط به ذکر منبع است. مقالات دسترسی آزاد در مجله جنگل ایران تحت مجوز Creative Commons منتشر می شود و نویسندگان حق انتشار (کپی رایت) مقاله خود را حفظ می کنند.

 

این مجله دارای مجوز Creative Commons Attribution 4.0 International License است. 

عنوان خلاصه: .I. J. F